Karel Santral İstanbul

SON YORUMLAR

 • Osman FATSA
  Blog kurmasını Bilmeyen ve Para sıkıntısı çeken arkadaşlara yararlı bir bilgilendirme olmuş.Eline Sağlık

ETİKETLER

BLOG

 • Karel Santral İstanbul 25 Yıldır Hizmetinizde

  Nur İletişim Hizmetleri, 25 yıldır müşterilerine kaliteli ve sürekli hizmet vermeyi prensip edinerek, hızla ilerlemektedir.

  Ana faaliyet alanları firma ve kurumların haberleşme sistemleri, çok noktalı kurumlarda telefon şebekesi ve çagrı merkezi sistemlerinin projelendirmesi, kurulum ve satış sonrası destek hizmetleridir.

  Nur İletişim Hizmetleri, yurtiçinde çeşitli sektörlerden kuruluşlara örnek gösterilen çözümler üretmektedir.

  işletmelere bir yandan haberleşme ve operasyonel ihtiyaçları karşılayan çözümler üretilirken, bir yandan da hazırlanan raporlama sistemleri ile yöneticilere karar aşamalarında destek olunmaktadır.

  Karel`in çözüm ortağı olan Nur iletişim , heberleşme çözümlerini bu platformları kullanarak geliştirmektedir.

  Bünyesindeki uzman personeli ile eğitim programlarına katılan Nur İletişim müşterilerine kaliteli ve yeni çözümleri uygulamaktadır.

  Bilişim sektöründe insan faktörünün önemini bilen Nur İletişim, müşterilerin başarısı üzerinde yoğunlaşmayı ilke edinmiştir. Nur İletişim Hizmetlerinin hedefi; müşterilerine, verdiği üstün hizmetle katma değer sağlarken, uzun vadeli işbirliği ile birlikte başarıya ulaşmaktır.

  DEVAMINI OKU
 • Sağlık Kurumlarında İletişim Teknolojisi Sorunları ve Çözümleri

  Sağlık Kurumlarında İletişim Teknolojisi Sorunları ve Çözümleri

  Buradasınız

   

  Sağlık Kurumlarında İletişim Teknoloji Sorunları ve Çözümleri
  Sağlık hizmetlerinde iletişim, hastalar için kaliteli tedavinin sürdürülebilmesinde ve sağlık personelleri arasında verilerin doğru bir şekilde depolanması ve dağıtılmasında oldukça önemli bir unsurdur. Yeni teknolojiler ile birlikte sağlık sektöründe kritik bilgilerin doktorlarla paylaşılması da kolaylaştı diyebiliriz.

  Ancak bu ilerlemelere rağmen birçok problemin oluşabileceğini veya hatanın meydana gelebileceğini de unutmamak gerekir. Diğer sektörlerin aksine; sağlık sektöründe oluşabilecek herhangi bir hata, yanlış bir tedaviye veya bakım hizmetinde bir gecikmeye yol açabilir. Bu yüzden hastane ve sağlık merkezlerinde iletişim sistemlerinin kusursuz ve kesintisiz çalışması gerekir. Şimdi karşılaşılabilecek sorunlara göz atalım;

  1) Eski Sistem ve Teknolojiler
  Bütçe endişeleri bazen hastanelerin mevcut altyapılarını iyileştirmemelerine neden olabilir. Ancak sağlık sektöründe hizmet kalitesinin üst düzeyde olması her zaman çok önemlidir. Eski tip basit telefon sistemleri, verilecek hizmette eksikliklere yol açabilir. İstenildiği gibi ayarlanabilen gelişmiş IP telefon sistemleri, çok daha efektif çözümler sunabilir. Geçmişe takılıp kalmayın ve yeni teknolojileri, mevcut düzeninizi daha iyi seviyelere çıkarmak için entegre etmeye çalışın.

  2) Kısıtlı İletişim Seçenekleri
  İnsanların birbirleri ile iletişim kurabilecekleri çeşitli yollar olduğunu biliyoruz. Mesajlaşma,  e-mail, hemşire çağrı veya görüntülü konferans, sağlık sektöründeki iletişim verimliliğini arttırmak için kullanılan yöntemlerdir.

  Bu yöntemleri kullanmayan tıp merkezleri birçok sorunla karşılaşmaya devam edecektir. Aslına bakarsanız herhangi bir rahatsızlığı bulunan hastalarla daha iyi bir şekilde iletişim kurabilmemiz için yeni ve yaratıcı çözümler bulmamız gereklidir. Bu sayede tedavinin önündeki engeller azaltılabilir ve tedavi süreci hızlandırılabilir.

  3) Kötü Yapılandırılmış Dahili İletişim
  Sağlık kurumlarında bazen doktorlar ile hemşirelerin test sonuçlarını birbirlerinden beklediklerini ve birbirlerine ilkel bir şekilde ulaştırdıklarına tanık olmuşsunuzdur. Sağlık personelinin bu ve bunun gibi bilgileri ulaştırabilecek yeni teknolojiler kesinlikle zaman tasarrufuna olanak sağlar.

  4) Geliştirilemeyen İletişim Teknolojileri
  Hastaneler, iletişim düzenlemeleri ve yeni talepleri karşılamak için altyapılarını yükseltme gereksinimi duyarlar. Genellikle hastanelerin altyapılarının eski olmasından dolayı işleri iyice zorlaşır. Sonuç olarak, güncel teknolojilere uyum sağlayamayanların ilerleyen zamanlarda ciddi problemlerle karşılaşması muhtemeldir. Bu yüzden sağlık kurumlarının geleceğe yönelik uyarlanabilir BT ve teknoloji çözümlerine yatırım yapmaları faydalarına olacaktır.

  5) Güvenlik Standartları
  Veri yönetimi; sağlık hizmetlerinde sıkı düzenlemeler ve kurallara uygun şekilde sağlanmalıdır. Eski moda yöntemler, hastalarınızın bilgilerini tehlikeye atabilir. Bu yüzden güvenlik politikalarına ayrı bir şekilde özen gösterilmelidir.

  6) İletişim İçin Verimsiz Kullanıcı Deneyimi
  Mevcut teknolojiler ve çözümler doğru bir şekilde benimsenmezse, kullanım aşamasında yapılacak işlem daha zorlu bir hale gelir ve kötü bir kullanıcı deneyimine dönüşebilir. Bu, doktorlardan yanıt alma, randevuları ayarlama, kişisel kayıtlara erişme ve daha fazlası ile ilgili herhangi bir şey olabilir.

  Sağlık hizmetlerinde en güncel çözümlerin benimsenmesi, iletişim performansını iyileştirmenin ve görüşmeleri daha iyi yönetmenin birçok yolundan biridir. Ancak çoğu sağlık kuruluşu yeni çözümler benimsemekten çekinmektedir.
  Veriler, düzenlemeler ve talepler sektörde her yıl hızla değişime neden olan faktörlerdir. Ayrıca sağlık hizmetlerinin sorunsuz bir şekilde ilerleyebilmesi için de verimli ve kesintisiz altyapı ve çözümlere ihtiyacı vardır. Bu nedenle yaygın sorunları ve verimsizlikleri ortadan kaldırmak için yeni, uyarlanabilir ve geliştirilebilir teknolojilerin kullanılması gerçekten önemlidir.

  <iframe width="690" height="388" src="https://www.youtube.com/embed/B9_2bar3tpc" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

  DEVAMINI OKU
Scroll